bizi-arayin
ŞIK VE SOFİSTİK ÇİZGİLER BİR OFİSTE NASIL BULUŞUR - Hareketli Bölme Duvar ve Panel Sistemleri
  • merhaba@hareketlipanelbolme.com
  • 0224 451 42 42

ŞIK VE SOFİSTİK ÇİZGİLER BİR OFİSTE NASIL BULUŞUR

Ted Moudis Associates, New York’ta bulunan dünyaca ünlü yarış organizasyonu NASCAR’ın yeni ofislerini tasarladı. Önde gelen bir mimari ve iç tasarım firması olan Ted Moudis Associates (TMA), NASCAR’ın New York ofisinin tasarımını tamamladı. Daytona, Fla. merkezli yarış organizasyonu, 590 Madison Bulvarı’nın 40. katında 14.700 metrekarelik bir ofis alanına taşındı. NASCAR, markasını ve kurum kültürünü yansıtan yeni bir alan tasarlamak için TMA’nın tasarım başarısından yararlandı. Projeyi yöneten TMA Tasarım Müdürü Michael Sinkew, “NASCAR için New York ofisinde çalışmak, ülkedeki önde gelen yarış organizasyona hizmet vermek bizim için harika bir tecrübe oldu” dedi.

Daytona, Fla. merkezli yarış organizasyonu, 590 Madison Bulvarı’nın 40. katında 14.700 metrekarelik bir ofis alanına taşındı.

NASCAR, markasını ve kurum kültürünü yansıtan yeni bir alan tasarlamak için TMA’nın tasarım başarısından yararlandı. Projeyi yöneten TMA Tasarım Müdürü Michael Sinkew, “NASCAR için New York ofisinde çalışmak, ülkedeki önde gelen yarış organizasyona hizmet vermek bizim için harika bir tecrübe oldu” dedi.

“NASCAR’ın tarihine ve günümüz kültürüne uyarlayarak tasarlamak istediysek de, mekanı tarihi nedeniyle müze yapmamamız önemliydi. Bunun yerine, TMA çok şık daha sofistike bir ofis yarattı; Beyaza sahip cam duvarlar ve çok sayıda beton “olarak nitelendirdi. Zengin ama az renk paletiyle NASCAR alanı, 16 açık plan çalışma alanına ve dokuz adet özel, camla kaplı, Central Park manzaralı ofislere dönüştürüldü. Ünlü yarış arabası sürücülerinin adını taşıyan üç konferans salonu ve daha küçük bir “grup sohbeti odası” yaratıldı. TMA, NASCAR fotoğraf ve sanat eserlerini kullanarak ve fiziki alan mimarisi aracılığıyla büro markasını ağırladı. Her şekil, nesne, renk, malzeme ve ışık NASCAR’ın kimliğini mekanda birleştirmek için seçildi.

Resepsiyon alanının üstündeki tavan, yarış pistinin kendisini temsil eden dinamik, eğrisel formlarda tasarlandı. Beton zemin, tavan deseninin aynı düzenini taklit eden entegre metal kaplamalara sahipken, açısal duvarlar zemin ve tavan dinamik olarak bağlanmakta. Özel tasarlanmış resepsiyon masası, “hareket halindeyken” görünen ışık fikstürleri, dijital markalaşma duvarı ve yağın yansımasını gösteren yansıtıcı bir küp içinde inşa edilmiş bir toplantı odası, alanın bazı önemli tasarım noktaları arasında. Minimalist estetiğine rağmen,alan NASCAR markasının otomotiv yanına dokunarak tasarıma farklı bir bakış açısı getiriyor.

Ofisin giriş yolunun yanında, 3 metre genişiliğinde iki adet video ekranı – NASCAR yarışlarını vediğer ilgili filmleri yayınlamakta. Ayrıca, resepsiyon alanının duvarı üzerinde, NASCAR’ın yaklaşık 70 yıllık geçmişi boyunca kullandığı küçük eski logoların hepsinden oluşan dev bir logo var. Yakın zamanda yenilenmiş Daytona International Speedway’in, Daytona Beach, FLA’daki siyah-beyaz fotoğrafları,NASCAR’ın öncü yarış Daytona 500’ü koridor duvarlarına yerleştirdi. Fotoğraf, tavan ve zemindeki kavisli desenle zenginleştirilen yoldaki 31 derece eğimli dönüşleri vurguluyor.

About The Author

ileriyonetim

Yorum Yapılmamış

Leave a Reply